Policjanci odzyskali skradziony samochód - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież samochodu, która miała miejsce 12 kwietnia 2017r. w Wieruszowie. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd. Zatrzymanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

12 kwietnia 2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zgłosił się ojciec pokrzywdzonego, mieszkaniec Wieruszowa, który powiadomił o kradzieży samochodu marki Audi A4 o wartości ponad 53 tys. złotych, który został przywieziony z Niemiec. Z relacji mężczyzny wynikało, że 12 kwietnia 2017 roku nieznani mu mężczyzna i kobieta pod pretekstem zamiaru zakupu pojazdu otrzymali od jego żony dokumenty oraz kluczyki od oferowanego do sprzedaży samochodu. Wówczas rzekomi kupujący po powrocie z jazdy próbnej, działając w porozumieniu i przy wykorzystaniu chwilowej nieobecności ojca właściciela pojazdu, który nie mając wiedzy o wcześniejszym przekazaniu dokumentów od tego pojazdu przez swoją żonę poszedł po nie do swojego mieszkania. W tym czasie sprawcy dokonali kradzieży tego samochodu. Sprawą zajęli się wieruszowscy kryminalni.

Funkcjonariusze dzięki rozległej wiedzy oraz szeroko zakrojonych działań operacyjnych w tej sprawie szybko namierzyli osoby podejrzane o kradzież pojazdu oraz skradziony pojazd. Samochód zaparkowany był na terenie prywatnej posesji w Ostrowie Wielkopolskim w woj. wielkopolskim. Tam również przy udziale ostrowskich stróżów prawa zatrzymali 47 - letniego mężczyznę oraz 25 - letnią kobietę, podejrzanych o kradzież audi.

Osoby te usłyszały już zarzuty kradzieży. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec tych osób dozory policyjne. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.