"Kręci mnie bezpieczeństwo" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo"

26 kwietnia 2017 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej tradycyjnie już po raz 29 odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Teklinowskiej w Wieruszowie, który był współorganizatorem imprezy. Tegoroczna edycja turnieju współorganizowana była również przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie pod patronatem oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz gminy Wieruszów. 

W powiatowych eliminacjach turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu wieruszowskiego. W kategorii szkół podstawowych na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Sokolnik, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Niwisk a trzecie przypadło szkole Podstawowej z Żdżar. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 z Wieruszowa, II miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum z Lututowa, natomiast trzecie Gimnazjum nr 2 z Wieruszowa.

W bardzo wyrównanej rywalizacji podczas turnieju w pracach komisji sędziowskiej udział wzięli : dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wieruszowie – Marian Kazuś, który był również kierownikiem zawodów, podinsp. Paweł Moska, który był sędzią głównym, asp. Piotr Łuczak, sierż. szt. Agnieszka Wronka, sierż. szt. Marcin Kotwa, sierż. szt. Piotr Siemicki , sierż. Monika Lis, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Wieruszowie – Edyta Kosmalska, przedstawiciel Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie – Katarzyna Zakręta, oraz ratownik medyczny – Adam Fiołka.

Na zakończenie turnieju tradycyjnie wręczono nagrody indywidualne oraz dla poszczególnych zespołów. W ceremonii wręczania nagród i zakończenia turnieju udział wzięli dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Marian Kazuś, I Zastępca Komendanta Powiatowego w Wieruszowie - nadkom. Adam Stochniałek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wieruszowie – podinsp. Paweł Moska, Sekretarz Starostwa Powiatowego - Stefan Pietras oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Wieruszowie - Waldemar Urbaniak. 

Zdobywcy I miejsca w tym turnieju otrzymali rower ufundowany przez firmę ZASADA BIKES z Wielunia. Pozostałe nagrody ufundowali : Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Urząd Miejski w Wieruszowie, Fundacja Bezpieczna Droga z Wielunia, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Łodzi, Zespół Szkół nr 2 w Wieruszowie, właściciele Ośrodków Szkolenia Kierowców – Radosław Kołodziej i Karol Lisiecki. Ponadto dyplomy dla uczestników turnieju ufundowała firma RIP - Roberta Ciszewskiego.

Gastronomiczną oprawę turnieju zapewniły : Zespół Szkół nr 2 w Wieruszowie, Firma cukiernicza „Eden” - Edward Sikora, PPHU Wędlinka – Aleksander Gajewski, Rozlewnia Wód Gazowanych Osiek – Ireneusz Małys oraz Ewa Moska, która przygotowała smaczne domowe wypieki.

Składamy serdecznie podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniom Zespołu Szkół nr 2 w Wieruszowie oraz wszystkim sponsorom i darczyńcom za pomoc w organizacji i realizacji turnieju.