Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Daj się zauważyć – noś odblaski „ – prelekcja w Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie

Ponad 70 uczniów z klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie wzięło udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Policjant prowadzący spotkanie przypomniał uczniom jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszych. Jeżeli chcecie być widoczni, pamiętajcie noście odblaski po zmroku – apelował policjant do wszystkich uczniów obecnych na spotkaniu.

11 maja 2017r. podczas prelekcji zorganizowanej dla uczniów Gimnazjum nr 2  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie edukacją bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym zajął się st.asp. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się na drodze. Najważniejszym punktem policyjnego wykładu było jednak przypomnienie uczniom przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Nie zabrakło też informacji o zachowaniach nieletnich noszących znamiona demoralizacji, odpowiedzialności prawnej nieletnich, przemocy oraz tematyki związanej z środkami psychoaktywnymi a także z funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa aplikacji Moja Komenda i Dzielnicowy Bliżej Nas. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali również informacji na temat cyberzagrożeń wystepujacych "w sieci".

Na zakończenie policjant poinformował uczestników spotkania o uwarunkowaniach związanych ze wstąpieniem w szeregi Policji w ich niedalekiej przyszłości.