Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego, który posiadał przeznaczone na handel papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. W wyniku podjętych czynności znaleźli u niego prawie 6 tys. sztuk papierosów oraz ponad 13 kg tytoniu bez akcyzy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie ustalili, że 54 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego posiada przeznaczone do sprzedaży wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy.

13 maja 2017r. wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Łodzi w pojeździe 54 – latka zaparkowanym na jednym z parkingów w Wieruszowie funkcjonariusze znaleźli ponad 13 kg. tytoniu oraz prawie 6 tys. sztuk papierosów różnych marek. Wartość uszczuplenia podatkowego na szkodę Skarbu Państwa to ponad 20 tys. złotych. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat  pozbawienia wolności. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.