Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja „Prędkość” na drogach powiatu wieruszowskiego

W pierwszy weekend wakacji (23 – 25 czerwca) na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób. Zdecydowana większość, bo 282 zdarzenia została spowodowana przez kierujących pojazdami, którzy naruszając zasady ruchu drogowego doprowadzili do śmierci 30 osób. Warto zaznaczyć, że 75 wypadków drogowych powstało w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu.

Policyjne działania „Prędkość” prowadzone przez policjantów z wieruszowskiej „drogówki”, mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych między innymi poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań wykorzystane były radiowozy oznakowane wyposażone w ręczne mierniki prędkości. W miniony weekend ( 28-30 lipca ) mundurowi na drogach powiatu wieruszowskiego skontrolowali 98 pojazdów. Ujawnili 75 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali trzy dokumenty prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h oraz jeden dokument prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci weryfikowali również zagrożenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.