Wypadek drogowy na ulicy Podzamcze w Wieruszowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na ulicy Podzamcze w Wieruszowie

wskutek wypadku drogowego doszło do potrącenia pieszej. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach

Do wypadku doszło 5 sierpnia br. około godziny 11:00 na ulicy Podzamcze w Wieruszowie. Z wstępnych ustaleń, kierująca pojazdem marki Fiat Croma 43 - letnia mieszkanka pow. wieruszowskiego jadąca od ulicy Rynek potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 75 – letnią kobietę prowadzącą rower. Na skutek tego wypadku piesza z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierująca fiatem w chwili zdarzenia była trzeźwa Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, osobami niepełnosprawnymi lub w podeszłym wieku.