Włamywacz recydywista zatrzymany - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz recydywista zatrzymany

Wieruszowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem i kradzieży do jednej z prywatnych posesji w gminie Czastary w powiecie wieruszowskim. Recydywiście grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

7 września 2017 roku wieruszowscy policjanci zatrzymali 33 – letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem i kradzieży. Do przestępstw doszło w nocy 7 września 2017 roku na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czastary w powiecie wieruszowskim. Sprawca, po zerwaniu metalowej zasuwy zabezpieczonej kłódką wszedł do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradł motorower o wartości ponad 800 złotych oraz usiłował skraść kosiarkę do trawy. Mężczyzna spłoszony przez właściciela jednośladu pozostawił swój łup na miejscu przestępstwa. Kryminalni dzięki doskonałemu rozpoznaniu szybko zatrzymali 33 – latka.

Usłyszał już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży. Przyznał sie do obu przestępstw. Za taki czyn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ sprawca działał w warunkach tzw. „recydywy” czyli powrotu do przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.