Tragiczny wypadek drogowy w Wieruszowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek drogowy w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło 3 października 2017 roku w Wieruszowie. W wypadku śmierć poniósł 80-letni mieszkaniec gminy Galewice w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku doszło 3 października 2017 roku tuż po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Prusa w Wieruszowie. Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Ford Fiesta 80-letni mieszkaniec gminy Galewice wyjeżdżając z drogi podporządkowanej - ulicy Prusa - z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Warszawską autokarowi marki Setra. Autokarem kierował 64-letni mieszkaniec gminy Wieruszów. W wyniku wypadku 80-latek poniósł śmierć na miejscu. 57-letni pasażer forda oraz czworo pasażerów autokaru w wieku od 16 do 18 lat z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca autokaru, którym podróżowało 36 pasażerów, w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ulica Warszawska od skrzyżowania z ulicą Fabryczną do skrzyżowania z ulicą Prusa przez około trzy godziny była całkowicie zablokowana. Kierowcy kierowani byli przez policję na wyznaczone objazdy.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.