Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne potrącenie pieszej w Klatce w gminie Wieruszów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło 6 października 2017 roku w Klatce w gminie Wieruszów. W wypadku śmierć poniosła 74-letnia mieszkanka gminy Wieruszów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 6 października 2017 roku około godziny 5:30 w miejscowości Klatka w gminie Wieruszów. Według wstępnych ustaleń, kierująca pojazdem marki Opel Corsa 43- letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego potrąciła przechodzącą przez jezdnię 74-letnią mieszkankę gminy Wieruszów. Kobieta z obrażeniami ciała w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie w godzinach przedpołudniowych zmarła. Kierująca oplem w chwili wypadku była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.