Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na „starej ósemce” w Kuźnicy Skakawskiej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W 482 w Kuźnicy Skakawskiej w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku doszło 14 grudnia 2017 roku około godziny 15:30 na drodze wojewódzkiej W 482 w Kuźnicy Skakawskiej w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, 19 – letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu w trakcie omijania znajdujących się na pasie awaryjnym pojazdów, w wyniku czego uderzyła w tył pojazdu poprzedzającego marki BMW kierowanego przez 18 – letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. W wyniku wypadku 19 – latka, kierująca matizem i 46 – letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierowcy obu pojazdów w chwili wypadku byli trzeźwi. Wyjaśniamy dalsze okoliczności tego zdarzenia drogowego. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.