„Bezpieczne ferie” w powiecie wieruszowskim - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne ferie” w powiecie wieruszowskim

Przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Świętej Jadwigi w Wieruszowie wzięli udział w policyjnej prelekcji zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo w czasie zbliżających się ferii zimowych oraz bezpieczeństwa na drodze. Policjant prowadzący spotkanie apelował o korzystanie z elementów odblaskowych.

26 stycznia 2018r. tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prelekcję dla dzieci z Przedszkola Sióstr Świętej Jadwigi w Wieruszowie przeprowadził dzielnicowy asp. Robert Olek z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Podczas spotkania wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się podczas zabaw zimowych na tzw. „wolnym powietrzu” oraz bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ważnym punktem policyjnego wykładu było uświadomienie jego uczestnikom jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych. Nie zabrakło również informacji na temat pracy dzielnicowego oraz narzędzi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji Moja Komenda. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania i równie chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.