Nietrzeźwy"dachował" w Polesiu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy"dachował" w Polesiu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do którego doszło w miejscowości Polesie, której sprawcą okazał się nietrzeźwy kierujący. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach oraz o nie kierowanie pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 29 stycznia 2018r. tuż po godzinie 22 – giej w miejscowości Polesie w gminie Wieruszów. Według wstępnych ustaleń, kierujący oplem astra 18 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad nad kierowanym pojazdem i „dachując” uderzył w grodzenie jednej z posesji. W wyniku tego zdarzenia 17 – letni pasażer pojazdu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Znacznie uszkodzony został również pojazd uczestniczący w tej kolizji oraz ogrodzenie posesji. 18 – latek uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki sprawnie podjętej interwencji przez wieruszowskich policjantów został zatrzymany. Jak się okazało miał w wydychanym powietrzu ponad jeden promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa. Wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje : Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze szczególnie w okresie zimowym oraz o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie po zmroku. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami a także o nie kierowaniu pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”