„Bezpieczne ferie” w powiecie wieruszowskim - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne ferie” w powiecie wieruszowskim

Ponad 80 uczestników wzięło udział w policyjnej prelekcji zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo w czasie odbywających się ferii zimowych oraz bezpieczeństwo na drodze. Policjant prowadzący spotkanie apelował do jego uczestnikom o korzystanie z elementów odblaskowych.

6 lutego 2018 roku podczas odbywających się ferii zimowych prelekcję dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie przeprowadził asp. sztab. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się podczas zabaw zimowych na tzw. „wolnym powietrzu” oraz bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ważnym punktem policyjnego wykładu było uświadomienie jego uczestnikom jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych . Nie zabrakło również ostrzeżeń i informacji na temat organizacji tzw. „kuligów”. Na zakończenie policjant omówił zagrożenia w cyberprzestrzeni w przypadającym na 6 lutego dniem bezpiecznego internetu. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.