Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne ferie” z wieruszowskimi dzielnicowymi

Wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa w czasie odbywających się ferii zimowych. Tym razem spotkali się z niepełnosprawnymi w Wieruszowie oraz dziećmi w Figloraju w Starym Ochędzynie. Podczas spotkań przypominali jego uczestnikom w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo, głównie w czasie ferii zimowych oraz jak ważną rolę pełni korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych.

7 lutego 2018 roku w czasie odbywających się ferii zimowych prelekcję dla niepełnosprawnych z Klubu Otwartych Serc i Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie oraz dzieci i młodzieży z „Figloraju” w Starym Ochędzynie, przeprowadzili asp.sztab. Damian Pawlak oraz dzielnicowy gminy Sokolniki i Czastary – st.sierż. Piotr Płachta z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się podczas organizowanych zabaw zimowych na tzw. „wolnym powietrzu” oraz prawidłowemu zachowaniu się na drodze. Ważnym punktem policyjnego wykładu było uświadomienie jego uczestnikom jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych oraz przypomnienie przepisów nakładających obowiązek korzystania z tych elementów po zmroku poza terenem zabudowanym. Uczestnicy spotkań bardzo chętnie wysłuchali przekazanych na spotkaniu informacji i równie chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Wszystkim obecnym na spotkaniu rozdano odblaskowe opaski.