Wypadek drogowy na drodze relacji Galewice - Osiek - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na drodze relacji Galewice - Osiek

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w piątkowy poranek w na drodze relacji Galewice – Osiek. W wyniku wypadku czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku doszło 9 marca 2018 roku około godziny 5:50 na drodze relacji Galewice – Osiek w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący toyotą yaris 40 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z prawidło jadącym z przeciwka seatem ibiza, którym kierowała 38 - letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego. W wyniku zderzenia kierowcy obu pojazdów z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w wypadku. Kierujący pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.