Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Żółta kartka” - działania wieruszowskiej drogówki

Wieruszowscy policjanci wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie przeprowadzili działania prewencyjne „Żółta Kartka” nawiązując do trwających Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W trakcie tych działań dzieci wspólnie z policjantami sprawdzali przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

28 czerwca 2018 roku przy ulicy Warszawskiej w Wieruszowie policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili działania mające na celu edukację bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Milusińscy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i podczas akcji zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami jak i przez innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawcy drobnych wykroczeń, którzy spotkali nietypowy patrol mogli wybrać czy chcą otrzymać „ żółtą kartę ” od dzieci, czy mandat karny od funkcjonariuszy. Sprawcy drobnych przewinień zgodnie z uśmiechem przyjmowali od dzieci „żółte kartki” dziękując za zwróconą uwagę.

Akcja Żółta kartka” spotkała się a bardzo dobrym odbiorem a dzieci uczestniczące w „działaniach” dawały wszystkim świetny przykład poprawnego zachowania się na drodze.