Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie wieruszowskim

Jak co roku przed szkołami pojawiły się policyjne patrole. Policjanci ruchu drogowego i prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach szkół, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych na drogach oraz w placówkach oświatowych, w których informują o zagrożeniach podczas policyjnych prelekcji.

Z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego policjanci z wieruszowskiej komendy policji sprawują wzmożony nadzór nad ruchem w rejonie szkół. Jeszcze przez tydzień policjanci będą pomagali najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy, tłumacząc, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Policjanci nadzorują również przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców, pieszych i rowerzystów.

Podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych / zwłaszcza przez rodziców z dziećmi/, a także na prawidłowy postój i parkowanie pojazdów w okolicach szkół .

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności.