Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny wypadek drogowy na S 8 w Prusaku w powiecie wieruszowskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Prusaku w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 29 października 2018 roku po godzinie 19:00 na 129 km drogi ekspresowej S 8 w Prusaku w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia, 29 - letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, w wyniku niezachowania należytej odległości od poprzedzającego go dostawczego renault master, uderzył w tył tego pojazdu, który następnie uderzył w metalowe bariery ochronne. W chwili tego wypadku masterem kierował 64 – letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. W wyniku wypadku, 30 – letnia pasażerka skody z obrażeniami ciała w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w wypadku. Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego wypadku. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przez ponad trzy godziny policjanci kierowali pojazdy jadące w kierunku Warszawy na wyznaczony objazd przez węzeł w Walichnowach, skąd kierowcy mogli kontynuować dalszą jazdę drogą ekspresową S 8.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.