Groźna kolizja drogowa na S 8 w Walichnowach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa na S 8 w Walichnowach

zimowa aura często powoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 3 stycznia 2019 roku około godziny 15:30 na 129 km drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Walichnowy, w powiecie wieruszowskim. Z ustaleń wynika, że kierujący osobowym subaru impreza, 22 - letni mieszkaniec Wrocławia nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w metalowe bariery ochronne. Po uderzeniu pojazd którym kierował 22 - latek stanął w płomieniach. Kierujący zdążył wydostać się jednak z płonącego subaru i nie doznał obrażeń ciała. Jak ustalili na miejscu policjanci, 22- latek w chwili tego zdarzenia był trzeźwy. Z uwagi na akcję gaśniczą pojazdu, droga S-8 w kierunku Warszawy przez około pół godziny była całkowicie zablokowana. Sprawca tej kolizji za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

 

Apelujemy i przypominamy :

Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego wieruszowscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu swojego pojazdu przed podróżą.

Pamiętajmy, że jezdnie mogą być przymrożone, śliskie, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności. Dlatego przede wszystkim należy stosować się do ograniczeń prędkości i poruszać się z założonymi oponami zimowymi i włączonymi światłami mijania, co z pewnością spowoduje, że pojazd, którym się poruszamy będzie bardziej widoczny na drodze.

Apelujemy również do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność na zagłębieniach terenu, wzniesieniach, w pobliżach lasów i zbiorników wodnych. W takich miejscach nawierzchnia może być wyjątkowo śliska. Bądźmy czujni również w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich.

Pamiętajmy, że dopuszczalna prędkość w warunkach zimowych nie musi oznaczać prędkości bezpiecznej.

Do osób pieszych apelujemy, aby przechodząc przez pasy upewnić się, czy kierowca nadjeżdżającego pojazdu jest w bezpiecznej odległości od nas i czy zdąży wyhamować.

Powinniśmy też zadbać o to, aby być widocznym na słabo oświetlonej drodze. Pamiętajmy, że pieszy powinien posiadać jakikolwiek element odblaskowy, który sprawi, że będziemy bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.