Informacje

Wieruszowscy policjanci podsumowali akcję „Znicz 2019”

3 listopada 2019 roku zakończyły się ogólnopolskie wzmożone działania Policji w ramach akcji „Znicz 2019”. W powiecie wieruszowskim był to czas spokojny i bezpieczny w którym nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Tegoroczne działania w ramach akcji „Znicz” prowadzone były od 31 października do 3 listopada. W trakcie akcji policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierujących.

W powiecie wieruszowskim wzmożone patrole policjantów czuwały nad bezpieczeństwem zarówno w pobliżu cmentarzy jak i na drogach dojazdowych. Działania wieruszowskich funkcjonariuszy skoncentrowane były na monitorowaniu oraz kontrolowaniu przemieszczających się pojazdów, prędkości z jaką się poruszały, badaniu stanu trzeźwości kierujących, przewożeniu pasażerów, zwłaszcza dzieci a także kontrolowaniu stanu technicznego pojazdów. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem pieszych. Policjanci informowali, że jest to czas w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców oraz o tym jak ustrzec się od kradzieży i prawidłowo zabezpieczyć własne mienie.


Podczas policyjnej akcji „Znicz 2019” w powiecie wieruszowskim policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego a jedynie 10 niegroźnych kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców pod działaniem alkoholu, nałożyli 37 mandatów karnych, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz jeden dokument prawa jazdy.

asp. sztab. Damian Pawlak