Tragiczny wypadek drogowy na S 8 w Wieruszowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek drogowy na S 8 w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie S8 w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku śmierć poniósł 66 – letni mężczyzna. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło 24 marca 2021 roku przed godziną 14:00 na 115 km drogi ekspresowej S8 w Wieruszowie. Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący oplem corsa, 66 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, włączając się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z ciężarowym manem. W wyniku wypadku ciężko ranny kierowca corsy, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Kierujący zespołem pojazdów, 35 – letni mężczyzna w chwili tego zdarzenia był trzeźwy. Do godziny 17:20 trasa S 8 w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd od węzła „Wieruszów” przez drogę wojewódzką 482 do węzła w „Walichnowach”. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze Policja apeluje o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest jedną z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują również o udzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nie przecenianie własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

 

Asp. sztab. Damian Pawlak

Źródło zdjęcia: portal tugazeta.pl

  • Widok trasy S 8 z uszkodzonymi pojazdami oraz pojazdami w bezpośrednim otoczeniu wypadku drogowego a także służbami ratunkowymi pracującymi na miejscu zdarzenia.