Wpadli z marihuaną, byli małoletni - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Wpadli z marihuaną, byli małoletni

Wieruszowscy policjanci namierzyli dwóch małoletnich mieszkańców gminy Wieruszów, podejrzewanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Teraz o losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

19 kwietnia 2021 roku po godzinie 18:00 wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o odnalezieniu narkotyków, w jednym z mieszkań w gminie Wieruszów. Kryminalni na miejscu ustalili, że 54 – letnia kobieta sprawując opiekę nad małoletnimi mieszkańcami gminy Wieruszów, odnalazła susz marihuany. Kobieta przekazała policjantom, że narkotyk schowany był w rzeczach osobistych jej 16 – letniego podopiecznego. Śledczy ustalili również, że 16 – latek udzielił wcześniej narkotyku swojemu 15 – letniemu koledze, który również był pod opieką kobiety, zaniepokojonej zachowaniem małoletnich. W tej sytuacji policjanci zabezpieczyli odnalezione środki narkotyczne. Już wstępne oględziny zabezpieczonych substancji wskazały, że to marihuana. Mundurowi sprawdzają, czy „amatorzy zielonego suszu” nie mieli już wcześniej konfliktów z prawem, oraz w jaki sposób weszli w posiadanie narkotyków. Po przesłuchaniu nieletnich sprawców czynów karalnych, o dalszym losie nastolatków zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci apelują !

Młodzież często narażona jest na kontakt ze środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi lub tzw. dopalaczami. Zażycie takich środków może skończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi a nawet śmiercią. Apelujemy do rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność i obserwację zachowań naszych dzieci. Kiedy zauważymy, że nasze dziecko ma zwężone lub rozszerzone źrenice, przejawia nadmierną potliwość, nerwowość lub w inny sposób dziwnie się zachowuje, możemy nabrać podejrzeń, że zażyło niedozwoloną używkę. Objawy te, są tym bardziej uzasadnione, jeżeli od nastolatka nie jest wyczuwalna woń alkoholu, którego spożywanie przez osoby niepełnoletnie również jest zabronione. Rozmawiajmy z swoimi dziećmi i reagujmy w takich sytuacjach.

Asp. sztab. Damian Pawlak