Aktualności arrow Aktualności
piątek, 29 maj 2015
 
 
nietrzeźwy rozbił się skradzionym samochodem Drukuj E-mail

Image8 maja po godzinie dziewiętnastej otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży pojazdu w jednej z miejscowości w gminie Łubnice. Chwilę później ustalono, że samochód rozbił się na terenie powiatu kępińskiego. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Łubnice, który wykorzystując nieobecność swojej znajomej włamał się do jej domu, zabrał klucze od samochodu seat ibiza i odjechał. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Zatrzymanego nie badano alkomatem, ma złamane żebra, pobrano mu krew do badań. Tłumaczył się, że chciał pojechać do kolegi i kiedy omijał rowerzystę stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie. Osoba jest już notowana w policyjnych kartotekach za różnego rodzaju przestępstwa. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 
podsumowanie "długiego weekendu" Drukuj E-mail

ImageMajowy weekend w tym roku był wyjątkowo długi. Dla wielu trwał cały tydzień. Dla policjantów takie okresy są wyjątkowo pracowite. Mimo tego iż nie odnotowano przestępstw o charakterze kryminalnym to policjanci w tym okresie podejmowali różnego rodzaju interwencje aż 96 razy. Na drogach naszego powiatu odnotowano cztery zdarzenia drogowe, w których trzy osoby zostały ranne. Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierujących, w tym jednego kierowcę koparki, i dwóch kierowców ciężarówek. Jeden z zatrzymanych kierował pijany pomimo posiadania zakazu kierowania pojazdami a inny spowodował kolizję drogową. Podsumowaniem działań było przeprowadzenie w poniedziałek 7 maja trzeźwego poranka, podczas którego policjanci zatrzymali w Galewicach kierowcę ciężarówki MAN - mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który kierował po spożyciu alkoholu.

 
"majowy weekend 2012" Drukuj E-mail

Image Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków w dniach od 27 kwietnia do 3 maja policjanci prowadzić będą działania „Majowy weekend 2012”. Podczas działań policjanci szczególną uwagę zwracać będą na naruszenie przepisów ruchu drogowego mające największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach. W tych dniach policjanci w ramach ujawniania nietrzeźwych kierowców przeprowadzać będą kontrole w postaci tzw. „trzeźwych poranków”.

Jednocześnie przypominamy o okresowych ograniczeniach dla kierujących samochodami ciężarowymi i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, które obowiązują w dniach:

  • 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18:00 – 22:00

  • 1 i 3 maja w godz. 8:00 – 22:00

 
pijani kierowcy nadal zagrażają Drukuj E-mail

ImageOd początku tego roku na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali 1456 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 204 zdarzenia drogowe w skutek czego 3 osoby zginęły a 56 osób zostało rannych. W tym samym okresie wieruszowscy policjanci zatrzymali 80 nietrzeźwych kierowców, którzy spowodowali 6 zdarzeń drogowych. Do dwóch ostatnich doszło w okresie ostatniego tygodnia. Zagrożenie jest nadal wysokie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Sąd może orzec karę grzywny do 720 tyś. złotych. Za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości sąd orzeka karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, co oznacza karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 
działania "prędkość" Drukuj E-mail

Image19 kwietnia policjanci ruchu drogowego na drodze Nr 8 przeprowadzili działania „Prędkość”. Działania prowadzone były na terenie całego województwa łódzkiego. Podczas działań wieruszowscy policjanci zatrzymali do kontroli 40 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszyscy kontrolowani poddawani byli ocenie stanu trzeźwości. Jeden z kierowców znajdował się po użyciu alkoholu. Działania prowadzone są cyklicznie, nadal przyczyną największej liczby zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 614
liczba odwiedzin
odwiedzających: 576309
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA