Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 28 lipiec 2014
 
 
wypadek na ulicy bolesławieckej w wieruszowie Drukuj E-mail

 Image26 sierpnia około godziny 13:35 na ulicy Bolesławieckiej w Wieruszowie w rejonie skrzyżowania z ulicą Witosa doszło do groźnego wypadku. 55-letni mieszkaniec gminy Galewice kierując volkswagenem golfem podczas manewru wyprzedzania zjechał na lewy pas przeznaczony do skrętu w lewo i czołowo uderzył w stojącego na tym pasie fiata punto, którym kierował 57-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec. Volkswagen odbił się od fiata i zjechał jeszcze na drogę dla rowerzystów, dodatkowo uderzając w kierującego rowerem 55-letniego mieszkańca gminy Bolesławiec. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W zdarzeniu ucierpieli rowerzysta, pasażer fiata i kierowca volkswagena. Wszyscy z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Wieluniu. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

 
bezpieczne grzybobranie Drukuj E-mail
ImagePo obfitych, letnich deszczach sezon grzybowy nastał szybciej niż w latach poprzednich. Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność.
Czytaj całość...
 
ugodził nożem swoją żonę Drukuj E-mail

Image19 sierpnia o godzinie 19:50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Galewice mąż ugodził nożem swoją 64-letnią żonę. Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, do ugodzenia doszło w czasie awantury domowej. Mężczyzna wbił nóż w szyję kobiety i rozciął jej ramię. Można mówić o wielkim szczęściu, że kobieta przeżyła. Rany były bardzo poważne. Kobieta została hospitalizowana w szpitalu w Wieluniu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Pobrano mu krew do badań. Został zatrzymany. Z zebranych materiałów wynika, że znęcał się na rodziną już od kilku lat. Wcześniej targnął się z nożem na swojego syna. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie. Postawiono mu zarzuty znęcania się i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Policjanci wystosowali wniosek do Sądu o umieszczenie zatrzymanego do czasu rozprawy w areszcie. Mężczyźnie grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku i do czasu rozprawy zastosował wobec niego jako środek zapobiegawczy tymczasowy areszt.

 
pierwszy mecz wygrany Drukuj E-mail

Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie bierze udział w Powiatowej Wakacyjnej Lidze Piłki Nożnej o Puchar Samorządu Powiatowego w Wieruszowie. Turniej zorganizowany jest przez organizatorów Wieruszowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej i Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Mecze rozgrywane są na Orliku przy ulicy Szkolnej. Do udziału w turnieju zgłosiło się aż dziesięć drużyn z powiatu wieruszowskiego. Pierwsze mecze zostały rozegrane 18 sierpnia. Drużyna policyjna rozegrała spotkanie z Oldbojami Łubnice, pokonując rywala 6:2.

Image

 
dla bezpieczeństwa na drogach Drukuj E-mail

 Image16 sierpnia policjanci przeprowadzili działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców. Działania pod nazwą „Trzeźwy poranek” prowadzone są cyklicznie zwłaszcza po weekendach. Ostatnie działania prowadzone były już od godziny piątej rano. W ciągu czterech godzin policjanci przebadali 191 kierowców. Dwóch z nich było nietrzeźwych. Podobne działania przeprowadzone były w niedzielę 14 sierpnia. Wówczas policjanci przebadali aż 267 kierowców, z których również dwóch było nietrzeźwych. Policjanci korzystają z nowoczesnego urządzenia, które wystarczy włożyć do kabiny kierowcy aby sprawdzić czy w powietrzu znajduje się alkohol.

21 sierpnia policjanci z drogówki przeprowadzą działania „Kaskada”, podczas tych działań kontrolować będą pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 510
liczba odwiedzin
odwiedzających: 465385
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA