Aktualności arrow Aktualności
środa, 01 kwiecień 2015
 
 
nietrzeźwy spowodował kolizję Drukuj E-mail

Image13 marca w miejscowości Osiek o godzinie 18:44 doszło do kolizji drogowej. 66-letni mieszkaniec gminy Galewice osobowym mercedesem uderzył w tył mini ciężarówki mitshubisi. Kierowca mercedesa był nietrzeźwy. Podczas badania posiadał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 
zatrzymani na gorącym uczynku Drukuj E-mail

ImagePolicjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podczas udzielania narkotyków. Do zatrzymania doszło 13 marca w rejonie jednego z parkingów w Wieruszowie tuż po godzinie piętnastej. Policjanci ubrani po cywilnemu zatrzymali mężczyzn w chwili kiedy jeden drugiemu przekazywał woreczek z marihuaną. Zatrzymani to 23-letni mieszkańcy gminy Wieruszów i Galewice. Jeden z nich posiadał przy sobie osiem gramów marihuany podzielonych w porcje. Za udzielanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
nietrzeźwi rowerzyści Drukuj E-mail

Image12 marca o godzinie 21:05 w Ochędzynie na drodze nr 8 zatrzymano do kontroli dwóch rowerzystów. Rowerzyści jadąc zataczali się, a jeden z nich nie posiadał oświetlenia. Policjanci postanowili ich skontrolować. Jak się okazało 25 i 29-letni mieszkańcy Wieruszowa byli nietrzeźwi, posiadają też sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Mężczyźni mieli za sobą daleką drogę, wracali rowerami z sieradzkiej prokuratury. Za niestosowanie się do wyroku Sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 
działania z poszukiwaniami Drukuj E-mail

Image311 skontrolowanych kierowców, 3 nietrzeźwych rowerzystów i 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami samochodowymi to wynik przeprowadzonych 10 marca działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Działania miały być prowadzone całą dobę od godziny szóstej rano w sobotę. Celem działań było skontrolowanie maksymalnej liczby kierowców pod kątem sprawdzenia stanu trzeźwości. Działania musiały zostać przerwane. W godzinach nocnych policjanci zmuszeni zostali do podjęcia poszukiwań 23-letniego mieszkańca gminy Czastary. Zawiadomienie złożył ojciec zaginionego i jego brat. Mężczyźni razem spożywali alkohol. Kiedy upili się doszło między nimi do konfliktu. Jeden z synów oddalił się twierdząc, że chce odebrać sobie życie. Po całonocnych poszukiwaniach zaginiony nad ranem odnalazł się w pobliskiej miejscowości u swojej babki. Był pijany.

 
zatrzymano włamywaczy Drukuj E-mail

ImagePolicjanci rozbili grupę trzech mężczyzn, którzy w lutym tego roku dwukrotnie włamali się do jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Sokolniki. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać, między innymi telewizor LCD, motorower i elektronarzędzia. Policjanci nie wykluczają, że mężczyźni mogli dopuścić się jeszcze innych przestępstw – trwają czynności sprawdzające. Zatrzymani są w wieku od 20 do 30 lat i pochodzą z tej samej gminy. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 586
liczba odwiedzin
odwiedzających: 539411
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA