Aktualności arrow Aktualności
czwartek, 18 wrzesień 2014
 
 
w wieruszowie odbyło się pierwsze posiedzenie komisji interdyscyplinarnej Drukuj E-mail

ImageNa terenie gminy Wieruszów powstał powołany przez burmistrza Zespół Interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W skład zespołu wchodzą: policjanci, pedagodzy, pracownicy socjalni, służby zdrowia, kurator sądowy, pełnomocnik ds. przeciwdziałania alkoholizmowi oraz rzecznik praw dziecka. Celem Zespołu jest zapobieganie występowania przemocy w rodzinie. Koordynatorem działań jest Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie mieszczący się przy ulicy Rynek 21. Osoby pokrzywdzone przemocą - poszukujące wsparcia, mogą kontaktować się z Ośrodkiem telefonicznie pod numerem telefonu: 627841554 lub 627841199. Pokrzywdzeni mogą również kontaktować się bezpośrednio z naszą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997, lub bezpośrednio z dzielnicowym. Numer kontaktowy do dzielnicowego właściwego rejonu gminy Wieruszów można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 
sprzedawał alkohol osobie małoletniej Drukuj E-mail

ImageWieruszowscy policjanci ujawnili kolejną placówkę gdzie sprzedawany był alkohol osobie małoletniej. Od dłuższego czasu policjanci kontrolują miejsca gdzie sprzedawany jest alkohol pod kątem przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Tym razem skontrolowali jeden ze sklepów na terenie gminy Czastary. Okazało się że sprzedawca bez wylegitymowania sprzedał piwo 14-latkowi. Za sprzedaż napojów alkoholowych osobie poniżej 18 roku życia, grozi kara grzywny i utrata zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

 
spotkanie z przedszkolakami Drukuj E-mail

20 września policja gościła w przedszkolu w Sokolnikach. Na spotkaniu sierżant Beata Łuczak uczyła przedszkolaków między innymi jak bezpiecznie korzystać z drogi, oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożeń związanych z kontaktami z osobami nieznajomymi. Dzieci nauczyły się wezwać pomoc przez telefon na numer alarmowy. Po spotkaniu mogły obejrzeć wyposażenie policyjnego radiowozu.

   Image

 
wycinał drzewa z lasu państwowego i swojego sąsiada Drukuj E-mail

ImageZbliżający się okres grzewczy powoduje dla niektórych konieczność pozyskania drewna. Nie wszyscy jednak nabywają je w sposób uczciwy. Policjanci ustalili jednego z mieszkańców Galewic, który posiadając zezwolenie na wycięcie drzew, wycinał je nie ze swojego lasu, lecz lasu swojego sąsiada i lasu stanowiącego własność państwową. Jak ustalono w okresie od 2 do 5 września tego roku, mężczyzna wyciął i ukradł 30 sztuk sosny wartości około 12 000 złotych. Część drewna zdążył już sprzedać. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Za kradzież tak dużej ilości drewna grozi kara grzywny, oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 
stop przemocy w rodzinie Drukuj E-mail

ImagePolicjanci bardzo poważnie i restrykcyjnie podchodzą do przypadków znęcania się nad rodziną. Awanturnicy są zatrzymywani a policjanci kierują do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowych aresztów. W tym roku bezpośrednio po przeprowadzeniu przez policjantów interwencji domowych, na których stwierdzono przypadki znęcania się nad rodziną, za kratki trafiło już kilka osób. Przekonał się o tym ostatnio jeden z mieszkańców gminy Lututów, który bił i zastraszał swoją żonę. Po zatrzymaniu trafił do aresztu tymczasowo na trzy miesiące. Apelujemy do osób które znają przypadki znęcania się nad rodziną o kontakt z dzielnicowym. Nie każdy pokrzywdzony odważy się samemu wezwać policję. Nie bądźmy obojętni na krzywdzenie niewinnych osób.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 537
liczba odwiedzin
odwiedzających: 479922
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA