Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Wybuch gazu propan - butan w Chróścinie

  eksplozja gazu w domu jednorodzinnym

 2. Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

  1 grudnia 2016r. w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci wieruszowskiej „drogówki” prowadzili działania polegające na kontrolowaniu kierujących pojazdami i stanu ich trzeźwości.

 3. „Policyjny Mikołaj 2016”

  6 grudnia w przedszkolach powiatu wieruszowskiego pojawił się „Policyjny Mikołaj”, który poruszał się radiowozem policyjnym wraz z policjantami z wieruszowskiej komendy. Mikołaj spotkał się z przedszkolakami w Kuźnicy Skakawskiej, Mirkowie i Wyszanowie. Obserwował również kierowców i pieszych na ulicy Rynek w Wieruszowie.

 4. Po Andrzejkach akcja „ Trzeźwy Poranek „

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły. Z danych statystycznych za okres od stycznia do końca października 2016 roku wynika, że na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali 3408 nietrzeźwych kierujących.

 5. Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

  5 grudnia 2016r. w ramach działań „Trzeźwy poranek” policjanci wieruszowskiej „drogówki” prowadzili działania polegające na kontrolowaniu kierujących pojazdami i stanu ich trzeźwości.

 6. Wypadek drogowy w Galewicach

  apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach

 7. Bezpieczeństwo drogowe młodzieży – prelekcja w Gimnazjum w Łubnicach

  Ponad 130 uczniów z klas I-III Gimnazjum w Łubnicach w powiecie wieruszowskim, wzięło udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Policjanci prowadzący spotkanie przypomnieli uczniom, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak ważne są odblaski dla pieszych. Jeżeli chcecie być widoczni, pamiętajcie noście odblaski po zmroku – apelowali policjanci do wszystkich uczniów obecnych na prelekcji.

 8. Nagroda dla policjanta z Wieruszowa

  Starszy aspirant Marcin Lipieta w gronie laureatów

 9. Policyjna akcja „Andrzejki” w powiecie wieruszowskim.

  30 listopada 2016r. w ramach działań „Andrzejki” policjanci wieruszowskiej „drogówki” prowadzili działania ukierunkowanie na kontrolowaniu kierujących pojazdami i stanu ich trzeźwości.

 10. Apel : zapnij pasy bezpieczeństwa

  Pasy bezpieczeństwa często ratują życie tym, którzy podróżują samochodami i autobusami. Dlatego kierowcy i pasażerowie powinni korzystać z tego prostego i skutecznego urządzenia. Jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych jest lekceważenie przez nich obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Linki

Tagi