Aktualności arrow Aktualności
niedziela, 01 maj 2016
 
 
Baner środkowy
 
kolejne utonięcia - apelujemy o rozwagę Drukuj E-mail
ImageJeszcze nie rozpoczęły się wakacje a w województwie łódzkim od początku roku utonęło już 11 osób. Apelujemy o więcej wyobraźni podczas wypoczynku nad wodą i nie spożywanie alkoholu.
Czytaj całość...
 
komendant wieruszowskiej policji podczas debaty odpowiadał na pytania mieszkańców Drukuj E-mail

Image19 czerwca na terenie Urzędu Miejskiego w Wieruszowie odbyła się debata społeczna przeznaczona dla mieszkańców miasta i gminy Wieruszów. Debata zainicjowana została przez komendanta powiatowego wieruszowskiej policji inspektora Dariusza Dworczaka. Spotkanie miało na celu uzewnętrznienie policji dla potrzeb obywateli i zaproszenie do dyskusji. To już drugie w tym roku tego typu spotkanie przeznaczone dla mieszkańców powiatu. Spotkania głownie mają służyć badaniom oczekiwań społecznych. Podczas debaty obecni byli przedstawiciele kierownictwa komendy policji, burmistrz, przedstawiciele rady gminy, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańcy. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele lokalnych mediów. Osoby, które nie mogły być na spotkaniu miały możliwość zadawania pytań za pośrednictwem strony internetowej gazety „Łącznik”. Komendant wieruszowskiej policji osobiście prowadził spotkanie i odpowiadał na wszystkie pytania. Podczas debaty najczęściej poruszanymi kwestiami było zachowanie młodzieży, oraz zagadnienia związane z ruchem drogowym. Komendant zapewnił obecnych o ukierunkowaniu służb do potrzeb obywateli.

Przypominamy, że komendant przyjmuje interesantów w każdy wtorek od godziny 14:30 do 17:00.

 
dni wieruszowa Drukuj E-mail

ImageW miniony weekend w trakcie obchodów „Dni Wieruszowa”  odnotowano tylko jeden incydent związany z naruszeniem porządku, obchody przebyły bardzo spokojnie. Doszło jednak do dwóch wypadków drogowych. W sobotę po godzinie dwudziestej drugiej w Wieruszowie na ulicy warszawskiej 62-letni mieszkaniec Wieruszowa potrącił samochodem BMW przechodzącą po przejściu dla pieszych mieszkankę powiatu wieruszowskiego. Kobietę z obrażeniami przewieziono do szpitala, kierowca był trzeźwy. Do drugiego wypadku doszło w niedzielę nad ranem w Lubczynie. Tam 37-letni kierowca fiata marea, mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, potrącił na jezdni idącego mężczyznę. Pieszy został przewieziony do szpitala - był pod działaniem alkoholu, kierowca był trzeźwy. Wyjaśniamy okoliczności tych wypadków.

 
ruszył telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów Drukuj E-mail

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. O października do maja, godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 08:00-22:00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Czytaj całość...
 
rekordowe poczucie bezpieczeństwa polaków w miejscu zamieszkania Drukuj E-mail

Image Aż 89 % Polaków swoje miejsce zamieszkania nazywa spokojnym i bezpiecznym – tak wynika z najnowszych badań CBOS-u z kwietnia 2013 roku. Ten rekordowo wysoki wynik poczucia bezpieczeństwa, najlepszy od 1987 roku, ściśle koreluje ze spadkiem przestępczości, zarówno tej poważnej przeciwko życiu i zdrowiu jak też tej bardzo uciążliwej społecznie np. drobnych kradzieży.

Głównym tematem konferencji prasowej z udziałem z udziałem Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Marka Działoszyńskiego i jego zastępców było omówienie wyników pracy Policji w pierwszej połowie 2013 roku. Wstępem do tematu były badania CBOS-u dotyczące m.in. poczucia bezpieczeństwa Polaków w miejscu zamieszkania. - Mamy do czynienia z rekordowym poczuciem bezpieczeństwa Polaków w miejscu zamieszkania i uważamy, że to bardzo ważne. Mamy także pomysły na dalsze wzmacnianie kontaktu z obywatelami i poprawę poczucia bezpieczeństwa - powiedział podczas konferencji Komendant Główny Policji. Podczas 5 pierwszych miesięcy 2013 roku Policja zarejestrowała  mniej o prawie 40 tysięcy przestępstw niż rok wcześniej, czyli każdego dnia średnio nie doszło do ponad 260 przestępstw. Obrazowo można wyobrazić sobie, to tak jakby w jednym z województw nie doszło do żadnego przestępstwa. Na  bardzo wysokim poziomie utrzymuje się wykrywalność przestępstw. Po 5 miesiącach 2013 roku wynosi ona 70 %, co oznacza, że aż w 7 na każdych 10 przestępstw zostaje ustalony podejrzany.

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 492
liczba odwiedzin
odwiedzających: 768291
Dopalacze-pomoc

IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA