Aktualności arrow Aktualności
niedziela, 26 październik 2014
 
 
akcja "znicz 2011" Drukuj E-mail

ImageJak co roku przed Świętem Zmarłych rusza policyjna akcja „Znicz”. W województwie łódzkim akcja prowadzona będzie od 28 października do 1 listopada. W tym okresie dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogi wyjedzie większa liczba policyjnych patroli. Wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza podczas wyjazdów i powrotów z rodzinnych stron mogą powodować utrudnienia w ruchu. Dlatego pamiętajmy aby nie wyjeżdżać w ostatniej chwili. Przestrzegamy kierowców noszących się z zamiarem wyjazdu przed spożywaniem alkoholu. Policjanci wszystkich kontrolowanych poddawać będą badaniu stanu trzeźwości. Nadzorowany będzie również ruch w rejonach cmentarzy. Pamiętajmy aby pojazdy parkować tylko w miejscach dozwolonych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nieutrudnianie ruchu. Jak również aby nie utrudniać wyjazdu innym parkującym. Na terenie Wieruszowa dla parkujących dostępny będzie plac targowy.

Czytaj całość...
 
zatrzymany z narkotykami Drukuj E-mail

24 października zatrzymano 22-letniego mieszkańca Wieruszowa podejrzanego o rozprowadzanie narkotyków. Zatrzymany narkotyki przechowywał w swoim samochodzie na osiedlowym parkingu. Policjanci w jego aucie znaleźli 41 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków i dilerki. Do zatrzymania doszło w chwili kiedy mężczyzna wrócił z pracy. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków narkotycznych grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Image

 
wieruszowska policja posiada najlepiej wyszkolonego psa w województwie łódzkim Drukuj E-mail

Młodszy aspirant Marcin Lipieta z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zdobył pierwsze miejsce w zawodach na najlepszego przewodnika psa patrolowo – tropiącego województwa łódzkiego. W województwie łódzkim znajdują się 52 psy patrolowo – tropiące, z których dziesięć zakwalifikowało się do finału. Finał zawodów zorganizowano 20 – 21 października w powiecie zgierskim. Podczas finału najlepiej wyszkolonym psem okazał się owczarek niemiecki z Wieruszowa.

Image

Czytaj całość...
 
działania "bezpieczny pieszy i rowerzysta" Drukuj E-mail

Image20 października policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy i Rowerzysta”. Działania prowadzone były od godziny 14.00 do 22.00 na terenie całego powiatu. Policjanci mieli za zadanie patrolować drogi najczęściej uczęszczane przez pieszych i rowerzystów, na których mieli zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów zwłaszcza dotyczących korzystania z przejść dla pieszych oraz z drogi dla rowerów. Policjanci poddawali również kontroli rowerzystów, którzy po zmroku poruszali się bez oświetlenia. Działania miały na celu promowanie elementów odblaskowych. Policjanci podczas działań wręczali osobom kontrolowanym światła rowerowe i odblaski.

 
spotkanie z dzielnicowym i pracownikiem krus Drukuj E-mail

19 października dzielnicowy rejonu gminy Bolesławiec mł.asp. Damian Pawlak wspólnie z pracownikiem KRUS-u w Wieruszowie odwiedzili dzieci w szkole w Żdżarach. Podczas spotkania zaprezentowano dzieciom film przedstawiający zasady bezpiecznego zachowania się na wsi, zagrożeniami związanymi z pracami polowymi, korzystaniem z maszyn rolniczych oraz postępowania ze zwierzętami. Policjant w pogadance poruszał również tematy bezpieczeństwa na drodze, kontaktów z osobami nieznajomymi, oraz spożywaniem alkoholu i środków odurzających.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 561
liczba odwiedzin
odwiedzających: 493528
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA