Aktualności arrow Aktualności
piątek, 31 październik 2014
 
 
zatrzymano sprawcę kradzieży Drukuj E-mail

ImageWieruszowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który 17 lipca tego roku podczas festynu w Wyszanowie w gminie Wieruszów, z zaparkowanego na parkingu pojazdu skradł radioodtwarzacz samochodowy, oraz dwie damskie torebki z pieniędzmi i dokumentami. Wartość strat oszacowano na kwotę 1 700 złotych. Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży, utrzymywał jednak, że samochód był już otwarty. Skradzionych rzeczy nie udało się odzyskać. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
porady dla kierowców Drukuj E-mail

ImageOkres jesienno zimowy to czas kiedy na drogach występują zdecydowanie gorsze warunki do jazdy, częste zmiany pogody, opady deszczu, liście na drodze, mgła, śnieg, śliska i  mokra nawierzchnia, wcześniej zapadający zmrok. Poruszając się w takich warunkach zawsze należy zachować szczególną ostrożność.

Oprócz przygotowania auta należy również zmienić technikę i sposób jazdy.
Kierowanie pojazdem w tym okresie wymaga skoncentrowania a co za tym idzie jazdy z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków  na drodze, takiej, która zapewnia panowanie nad pojazdem. Prędkość bezpieczna nie zawsze oznacza prędkość dozwoloną, jednak musi mieścić się w jej granicach. Zawsze zachowuj „bezpieczną” odległość od poprzedzającego Cię pojazdu. Przyczyną wielu zdarzeń jest „najechanie” na tył innego pojazdu. Sytuacje takie mają miejsce najczęściej podczas hamowania, np. przy „dojeżdżaniu” do skrzyżowań, wykonywania manewrów wyprzedzania, wymijania oraz omijania.

Czytaj całość...
 
zakończyła się policyjna akcja "znicz 2011" Drukuj E-mail

ImageW czasie działań nie zanotowano przestępstw kryminalnych w tym włamań czy kradzieży. Niestety na drogach nie było bezpiecznie. Na terenie powiatu wieruszowskiego w tym okresie zanotowano 10 zdarzeń drogowych, w których trzy osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Dwa zdarzenia w których osoby zostały ranne spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców - oni sami ponieśli obrażenia. Trzecia osoba została ranna w wypadku jaki miał miejsce 31 października w miejscowości Siedliska na drodze nr 14. Tam na odcinku leśnym 79-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Wyjaśniamy okoliczności tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta był nietrzeźwy - pobrano krew do badań. Do nieszczęśliwego wydarzenia doszło również na jednym z cmentarzy w gminie Sokolniki. Tam podczas odbywającej się mszy, pionowa płyta nagrobna spadła na 3-letnie dziecko. Dziecko ze złamaną nogą trafiło do szpitala.

 
pijani kierowcy nadal zagrażają Drukuj E-mail

ImageNadal mamy do czynienia z pijanymi kierowcami na drogach. Trwa akcja „Znicz”, podczas której policjanci zatrzymali już kilku nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich doprowadziło do wypadków.

Czytaj całość...
 
akcja "znicz 2011" Drukuj E-mail

ImageJak co roku przed Świętem Zmarłych rusza policyjna akcja „Znicz”. W województwie łódzkim akcja prowadzona będzie od 28 października do 1 listopada. W tym okresie dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogi wyjedzie większa liczba policyjnych patroli. Wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza podczas wyjazdów i powrotów z rodzinnych stron mogą powodować utrudnienia w ruchu. Dlatego pamiętajmy aby nie wyjeżdżać w ostatniej chwili. Przestrzegamy kierowców noszących się z zamiarem wyjazdu przed spożywaniem alkoholu. Policjanci wszystkich kontrolowanych poddawać będą badaniu stanu trzeźwości. Nadzorowany będzie również ruch w rejonach cmentarzy. Pamiętajmy aby pojazdy parkować tylko w miejscach dozwolonych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nieutrudnianie ruchu. Jak również aby nie utrudniać wyjazdu innym parkującym. Na terenie Wieruszowa dla parkujących dostępny będzie plac targowy.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 565
liczba odwiedzin
odwiedzających: 495885
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA