Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 31 maj 2016
 
 
Baner środkowy
 
APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DROGACH Drukuj E-mail

ImageWakacje to czas podróży, a ponieważ do ich końca zostało już nieco ponad dwa tygodnie zbliża się czas powrotów. Również trwający długi weekend zachęca do opuszczenia miast i spędzenia czasu na łonie natury, szczególnie przy tak sprzyjających warunkach atmosferycznych. Niestety wraz z nadejściem lata wzrasta liczba wypadków na drogach. To właśnie słoneczna pogoda i sucha nawierzchnia są dla kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu.

Czytaj całość...
 
badanie stanu trzeźwości nawet w przypadku braku zgody kierującego Drukuj E-mail

Policja ma prawo zażądać od obywatela poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W razie odmowy osoby badanej poddania się zabiegowi pobrania krwi należy przystąpić do pobrania krwi mimo braku zgody tej osoby, o czym należy ją uprzedzić. Zatem prawo wymaga od kierującego pojazdem jak i od osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia zgodnego z prawem zachowania, w postaci poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jeżeli swoim zachowaniem osoba utrudnia bądź uniemożliwia dokonanie takiego zabiegu policjant może użyć środka przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej.

Czytaj całość...
 
czy wiesz gdzie jest i co robi twoje dziecko? Drukuj E-mail

ImageApelujemy do rodziców o zwiększenie kontroli nad swoimi dziećmi. Policjanci ujawniają coraz większą liczbę osób nieletnich będących pod działaniem alkoholu i tym samym sprawców czynów karalnych. Bywa, że osoby małoletnie całe dnie przebywają poza domem a opiekunowie nie wiedzą gdzie przebywają i co w tym czasie robią. Obowiązkiem dziecka jest poinformować przed wyjściem swojego rodzica dokąd zamierza iść, z kim tam będzie przebywać i co będą robić jednak nie wszystkich rodziców to interesuje. Wakacje to okres rozluźnienia, w którym dzieciom wydaje się, że można im więcej. W niedzielę 11 sierpnia grupa młodzieży rozpaliła ognisko na torowisku wiaduktu kolejowego nad rzeką Prosna w Wieruszowie. Szybka reakcja pozwoliła nie dopuścić do tragedii jaka mogła się wydarzyć – paliły się podkłady kolejowe. Jednego ze sprawców udało się zatrzymać, był to nieletni mieszkaniec Wieruszowa, był nietrzeźwy. Od początku wakacji policjanci ujawnili 18 nieletnich znajdujących się pod działaniem alkoholu. Takie zachowanie świadczy o demoralizacji, o której informację przesyłamy da sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci podczas wakacji kontrolują miejsca gromadzenia się młodzieży ze szczególnym zwróceniem uwagi na ujawnianie osób małoletnich spożywających alkohol, a w szczególności dzikie kąpieliska. Kontroli poddawane są również obiekty handlowe gdzie sprzedaje się alkohol. Za sprzedaż alkoholu osobie której wygląd wskazuje na wiek poniżej 18 roku życia grozi kara grzywny i utrata zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

 
będą dodatkowe patrole Drukuj E-mail

Image6 sierpnia o godzinie 14:00 w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie pomiędzy burmistrzem Bogdanem Nawrockim a komendantem Komendy Powiatowej Policji inspektorem Dariuszem Dworczakiem odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia na organizowanie służb ponadnormatywnych. Dodatkowe służby policjanci będą pełnić w dni wolne w patrolach pieszych, w miejscach i czasie wskazanym przez samorząd – głównie w weekendy. Przedsięwzięcie ma służyć mieszkańcom miasta i gminy Wieruszów dla poprawy bezpieczeństwa. Patrole będą pełnić zadania ogólnopolicyjne w rejonach najbardziej zagrożonych kradzieżami oraz wybrykami chuligańskimi. Koszty związane z przedsięwzięciem zostaną poniesione z budżetu gminy. Komendant zapewnił, że policjanci w patrolach ponadnormatywnych nie będą wykorzystywani do innych zadań jak tylko do reagowania na ład i porządek publiczny w wyznaczonych rejonach. Porozumienie jest ważne do końca września tego roku.

Image

 
śmiertelne potrącenie pieszego Drukuj E-mail

ImageWieczorem 5 sierpnia w Mieleszynie po zderzeniu z mercedesem sprinterem zginął 25-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mieszkaniec Dęblina wtargnął na jezdnię wprost pod jadącego dostawczaka. Kierowca pojazdu mieszkaniec powiatu wieruszowskiego był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 509
liczba odwiedzin
odwiedzających: 785722
Dopalacze-pomoc

IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA