Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 27 styczeń 2015
 
 
policjanci odnaleźli zaginionego Drukuj E-mail

ImageWieczorem 12 stycznia otrzymaliśmy zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca gminy Czastary. 37-letni mężczyzna około godziny 8 rano wyszedł z domu i nie powrócił. Jak ustalono leczył się psychiatrycznie. Rozpoczęto poszukiwania. Policjanci do późnych godzin nocnych patrolowali drogi i sprawdzali miejsca gdzie mógł przebywać. Poszukiwania wznowiono następnego dnia wcześnie rano. Policjanci odnaleźli mężczyznę o godzinie 10:30 na drodze w Przyworach. Jak się okazało przebywał u kolegi w Byczynie, tam przenocował, a rano kolega odwiózł go do miejscowości skąd pochodzi. Zaginiony nie poszedł jednak do domu, poszedł dalej. On i jego kolega nie wiedzieli że jest poszukiwany. Zaginionego przekazano rodzinie.

 
apel do mieszkańców Drukuj E-mail

ImageApelujemy do mieszkańców aby nie wpuszczać do domów osób trudniących się handlem obnośnym, lub innych nieznajomych osób podających się za pracowników różnych instytucji bez ich wylegitymowania. Osoby takie każdorazowo powinny wylegitymować się dowodem osobistym i stosowną legitymacją. Zdarza się, że pod byle pretekstem nieznajomi chcą wejść do naszego domu po to, by poczynić rozpoznanie do włamania, oszukać lub okraść. Co jakiś czas mogą przekonać się o tym mieszkańcy naszego powiatu, którzy padają ofiarami takich przestępstw. Przestępcy bardzo często wykorzystują osoby starsze i bazują na łatwowierności. Osoba wylegitymowana, której spiszemy nazwisko i miejsce zamieszkania, z pewnością odstąpi od przestępstwa. Jeśli ktoś w tym czasie w domu jest sam, powinien poprosić o przyjście sąsiada lub poinformować policję.

 
poszukiwany jechał nietrzeźwy i bez uprawnień Drukuj E-mail

ImageWieruszowscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Czastary poszukiwanego mężczyznę. 19-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec w maju 2011 roku został zwolniony z zakładu poprawczego na przepustkę, w tym czasie wyjechał za granicę. Szybko po powrocie został zatrzymany. Policjanci namierzyli go kiedy kierował samochodem. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy i nie posiada prawa jazdy - badanie wykazało w jego organiźmie 0,9 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, po czym zostanie doprowadzony do zakładu poprawczego gdzie odbędzie resztę kary.

 
nowy szef polskiej policji Drukuj E-mail
ImageNadinspektor Marek Działoszyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, został nowym Komendantem Głównym Policji. Zastąpił na tym stanowisku gen. insp. Andrzeja Matejuka. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego.
Czytaj całość...
 
służyć ludziom - obowiązek i przywilej Drukuj E-mail
Image
 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 563
liczba odwiedzin
odwiedzających: 521968
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA