Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 28 kwiecień 2015
 
 
zmiana terminu turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym Drukuj E-mail

ImageW związku z organizacją eliminacji powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowanych na terenie Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie, nastąpiła zmiana terminu zwodów. Zawody odbędą się 18 kwietnia a nie jak planowano 20 kwietnia. Zmiana podyktowana jest uczestnictwem szkoły organizatora w innych czynnościach . Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy.

 
w bezpośrednim pościgu zatrzymano sprawców kradzieży Drukuj E-mail

Image27 marca policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wieruszowa, którzy ukradli na wieruszowskim cmentarzu starszej kobiecie torebkę. 26 i 27-latek upatrzyli sobie kobietę, która pozostawiła swoją torebkę na nagrobku zajmując się porządkami. Złodzieje podeszli do sąsiedniego grobu udając że się modlą. Wykorzystali moment kiedy kobieta oddaliła się od torebki i ukradli ją, uciekając z cmentarza. W torebce między innymi znajdowały się pieniądze i dokumenty. Pokrzywdzona kiedy zauważyła kradzież wzywała pomocy. Szybko od przypadkowej osoby otrzymaliśmy telefoniczną informację o zdarzeniu i o kierunku ucieczki sprawców. Policjanci natychmiast udali się w rejon cmentarza, namierzyli złodziejaszków i zaczęli ich ścigać. Do zatrzymania doszło w rejonie nieużytków przy ulicy Witosa. Skradzione przez nich rzeczy odzyskano. Zatrzymani są znani w środowisku policyjnym, byli już wcześniej karani za kradzieże. Podczas zatrzymania byli nietrzeźwi. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 
działania "prędkość" Drukuj E-mail

Image26 marca na terenie powiatu wieruszowskiego policjanci z drogówki przeprowadzili działania polegające na kontroli przestrzegania przez kierowców ograniczeń prędkości. Analiza zdarzeń drogowych wskazuje, że w dalszym ciągu przyczyną wielu wypadków jest nadmierna prędkość. Policjanci podczas działań ujawnili czterdzieści cztery przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości oraz szereg innych wykroczeń drogowych. Działania tego typu prowadzone będą cyklicznie.

 
chcesz zostać policjantem? Drukuj E-mail
ImageWszystkich zainteresowanych służbą w Policji informujemy, iż  procedura rekrutacji trwa cały czas. Składa się ona z ośmiu etapów, do których warto wcześniej się przygotować. Najbardziej selekcyjnym  jest Test Multiselect. Tylko około 25% kandydatów uzyskuje pozytywny wynik. Od początku 2012 roku wpłynęło 971 podań o przyjęcie do służby ( około 30% kobiet, 70% mężczyzn). Z całą pewnością preferujemy wykształcenie wyższe na kierunkach administracja, ekonomia, informatyka, prawo. Atrybutem jest tez znajomość języków obcych, posiadanie prawa jazda kategorii A,C,D, umiejętności z zakresu sztuk walki czy też inne nabyte np. podczas kursów spadochroniarskich, strzeleckich, nurkowania, pierwszej pomocy itp.
W każdy piątek o godzinie 11.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbywają się spotkania informacyjne dla kandydatów dla służby, na które zapraszamy.
Czytaj całość...
 
turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym Drukuj E-mail

ImageWzorem lat ubiegłych 20 kwietnia o godzinie 9:00 na terenie Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie odbędą się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Zgłoszenia zespołów należy dokonać do 13 kwietnia w sekretariacie Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie. Zainteresowani uczestnictwem w turnieju mogą kontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Policji w Wieruszowie nadkom. Krzysztofem Domańskim pod numerem telefonu 627832402. Wszelkie dodatkowe informacje są opublikowane na stronie internetowej www.kuratorium.lodz.pl

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 596
liczba odwiedzin
odwiedzających: 553670
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA