Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Kolizja drogowa w Walichnowach

  apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach oraz o nie kierowanie pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”

 2. Wypadek podczas „kuligu” w Walichnowach

  wyjaśniamy okoliczności wypadku drogowego podczas tzw. "kuligu"

 3. Powołanie Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie

  02 stycznia 2017r. w auli wieruszowskiej komendy odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie inspektora Grzegorza Dzierzkowskiego. Dotychczasowy szef wieruszowskich policjantów inspektor Dariusz Partyka objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

 4. śmiertelny wypadek na S-8

  TIR uderzył w tył uszkodzonej ciężarówki

 5. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – prelekcje w szkołach w powiecie wieruszowskim

  Ponad 160 uczniów z klas I - wszych Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie oraz Szkół Podstawowych w Walichnowach i Starym Ochędzynie w powiecie wieruszowskim, wzięło udział w policyjnych prelekcjach na temat bezpieczeństwa na drodze głównie w okresie zbliżających się ferii zimowych zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Policjant prowadzący spotkania przypomniał uczniom, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszych. J

 6. Pamiętajmy o rozwadze na drogach

  Przed nami długi weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Przestrzegamy przed bardzo trudnymi warunkami na drogach i apelujemy o dostosowanie techniki jazdy. Zalegający śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych.

 7. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

  „Mapa” będzie dostępna od września na stronie wieruszowskiej policji.

 8. Nie bądźmy obojętni na wychłodzenia organizmu !

  aby mróz nie zbierał śmiertelnego żniwa nie bądźmy obojętni na los potrzebujących.

 9. Podsumowanie zabezpieczenia 25. Finału WOŚP

  25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie, a w całym kraju doszło tylko do drobnych incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policja odnotowała jedynie 31 zdarzeń zaistniałych podczas zbiórek pieniędzy oraz imprez towarzyszących. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP. Kontrolowali oni również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione.

 10. „Bezpieczne ferie” w powiecie wieruszowskim

  Ponad 50 uczestników wzięło udział w policyjnej prelekcji na tematy bezpieczeństwa w czasie odbywających się ferii zimowych oraz bezpieczeństwa na drodze, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Policjant prowadzący spotkanie przypomniał jego uczestnikom w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo, głównie w czasie ferii zimowych oraz jak ważną rolę pełni korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych.

Linki

Tagi