Aktualności arrow Aktualności
sobota, 28 luty 2015
 
 
"tydzień pomocy ofiarom przestępstw" Drukuj E-mail

ImageW dniach od 20 do 25 lutego 2012 roku Ministerstwo Sprawiedliwości jak co roku organizuje przedsięwzięcie pod hasłem "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Zasadniczym celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem.  W inicjatywę zaangażowane są takie instytucje jak sądy, prokuratury, organizacje pozarządowe a także policja. W tym czasie osobom, które zgłoszą się do  Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie udzielane będą porady przez policjantów pełniących dyżur. Kontaktować można się również telefonicznie pod numerem telefonu 627832444, na pytania odpowiadał będzie oficer prasowy mł.asp. Radosław Szkudlarek. Dyżur pełniony będzie w godzinach od 9.30 do 15.30.

 
wypadek na drodze Drukuj E-mail
ImageWielu kierowców nie wie jak ma się zachować widząc wypadek samochodowy. Niektórzy przejeżdżają obojętnie, inni panikują. Czas jest najważniejszy dla ofiar takiego zdarzenia - jeśli pomoc przyjdzie w porę są większe szanse uratowane czyjegoś życia. Zapoznaj się z radami policjantów jak zachowywać się gdy jesteśmy świadkami wypadku. Pamiętaj, że ty też możesz kiedyś potrzebować czyjejś pomocy.
Czytaj całość...
 
inspektor dariusz banachowicz komendantem wojewódzkim policji w łodzi Drukuj E-mail

 14 lutego 2012 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość wprowadzenia na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusza Banachowicza, który do tej pory był zastępcą od spraw kryminalnych. Wprowadzenia dokonał  Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, który wcześniej kierował Łódzkim Garnizonem Policji.

Czytaj całość...
 
podsumowano na naradzie 2011 rok Drukuj E-mail

Image3 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie odbyła się narada roczna dla całego stanu osobowego jednostki podsumowująca rok 2011. Na naradzie obecny był starosta Andrzej Szymanek, prokurator Prokuratury w Wieluniu Sławomir Anek oraz zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie mł.bryg. Grzegorz Misiek.

Czytaj całość...
 
apel o nie wycinanie drzew przy budowie drogi s-8 Drukuj E-mail

ImageNa terenie naszego powiatu w obszarze odcinka mającej powstać trasy S- 8, powstało spore zamieszanie. Od wykonawcy otrzymujemy zgłoszenia, że na terenie pasa budowy wycinane są drzewa. Wykonawca twierdzi, że działanie to jest nielegalne gdyż tereny zgodnie z wydaną w grudniu 2011 roku decyzją należą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. APELUJEMY do osób noszących się z zamiarem dalszej wycinki - nawet tych którzy posiadają zezwolenia, o niewycinanie drzew do czasu ustalenia czy działanie to jest legalne. Komenda Policji w Wieruszowie zwróciła się do wojewody łódzkiego o wydanie decyzji w tej sprawie. Osoby noszące się z zamiarem wycinania drzew w tym obszarze zobowiązane są do uzgodnienia tego z wykonawcą, którym jest firma DRAGADOS SA.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 575
liczba odwiedzin
odwiedzających: 530835
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA