Aktualności arrow Aktualności
piątek, 29 sierpień 2014
 
 
dla bezpieczeństwa w rejonach szkół Drukuj E-mail

ImagePolicjanci realizują działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W miejscach najbardziej niebezpiecznych sprawują nadzór nad ruchem drogowym i dyscyplinują kierowców powodujących utrudnienia, oraz tych, którzy przewożą dzieci w nieprawidłowy sposób. Działania trwać będą do piątku. Przypominamy, że w środę czynny będzie telefon: 627832402, na który można będzie zgłaszać nieprawidłowości w oznakowaniu odcinków przy szkołach, jak i konsultować się w sprawach poprawy bezpieczeństwa. Przy telefonie dyżurował będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Domański.

 
nad gminą wieruszów przeszła nawałnica Drukuj E-mail

ImageUszkodzone budynki, samochody, powalone drzewa, oraz zerwane linie energetyczne to skutek poniedziałkowej burzy. Największe zagrożenia powodował silny wiatr, który łamał drzewa i zrywał dachy. W miejscowości Kowalówka konarem drzewa przyciśnięta została 6-letnia dziewczynka, która jechała rowerem pod opieką matki. Dziewczynka doznała obrażeń nogi. Razem z matką została przewieziona do szpitala w Wieluniu. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z informacji jakie posiadamy uszkodzeniu uległo dziesięć budynków mieszkalnych i cztery samochody. Policjanci zabezpieczali miejsca zatarasowanych powalonymi drzewami odcinków dróg i pomagali w ich usuwaniu.

 
zatrzymano dwóch sprawców kradzieży Drukuj E-mail

ImagePierwszego września tego roku otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Parcic w gminie Czastary o kradzieży z jej posesji wózka dwukołowego, pralki do prania, wirówki, oraz kosiarki do trawy. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzona oszacowała na kwotę 1 150 złotych. Czynności przeprowadzone przez policjantów przyczyniły się do ustalenia złodzieja. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Czastary. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. Policjanci zatrzymali również sprawcę kradzieży dwóch telefonów komórkowych dokonanej na terenie Wieruszowa. Kradzieży dokonano 26 sierpnia tego roku. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec Wieruszowa. Jeden z telefonów udało się odzyskać. Teraz sprawcy kradzieży odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 
pożegnanie mł.insp. grzegorza pasieki Drukuj E-mail

2 września w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie odbyło się oficjalne pożegnanie odchodzącego na emeryturę Zastępcy Komendanta mł.insp. Grzegorza Pasieki i tym samym przywitanie obejmującego tę funkcję podinsp. Sławomira Mazura.

   Image

Czytaj całość...
 
wypadek drogowy w tyblach Drukuj E-mail

ImageW czwartek 1 września o godzinie 11:40 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Tyble doszło do groźnego wypadku. 20-letni kierowca BMW uderzył w bok jadącego w tym samym kierunku ciężarowego DAF-a, kierowanego przez 55-letniego obywatela Rosji. Kierowca ciężarówki wykonywał manewr skrętu w prawo.  BMW nie zatrzymało się za pojazdem i uderzyło w jego prawy bok. W zdarzeniu ucierpieli kierowca BMW i jego dwóch pasażerów. Poszkodowani z miejsca zdarzenia przewiezieni zostali do szpitala w Wieluniu. Kierowcy byli trzeźwi. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 521
liczba odwiedzin
odwiedzających: 473699
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA