Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 22 grudzień 2014
 
 
działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców Drukuj E-mail

ImageOd 12 do 13 grudnia wieruszowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą: „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci w tym czasie przebadali na zawartość alkoholu 315 kierowców. Podczas działań ujawniono trzech nietrzeźwych kierowców i jednego rowerzystę. Jeden z kontrolowanych kierował pomimo wydanego przez sąd zakazu. Działania prowadzone są cyklicznie i polegają na zmasowanym kontrolowaniu pojazdów przy użyciu szybkiego urządzenia do pomiaru Aklo-Blow, które nie wymaga dmuchania w urządzenie i dodatkowej dokumentacji. Policjanci wkładają urządzenie do kabiny kierowcy i sprawdzają czy w powietrzu jest alkohol. Dzięki temu można skontrolować w krótkim czasie bardzo dużą liczbę pojazdów.

 
policja ostrzega Drukuj E-mail

ImagePierwsze przymrozki i niskie temperatury powodują zagrożenie dla osób narażonych na wychłodzenie. Zainteresujmy się osobami samotnie zamieszkującymi w naszym sąsiedztwie. Warto sprawdzić czy osoby takie mają opał aby się ogrzać. Na wychłodzenia narażone są też często osoby nadużywające alkoholu. Nie przechodźmy obojętnie obok leżącego na ulicy człowieka. Telefon alarmowy nic nas nie kosztuje a pozwoli na szybkie dotarcie z pomocą, która może uratować takim osobom życie.

Zima to również okres w którym może dojść do zaczadzenia. Dlatego dzielimy się poradami jak uniknąć takich sytuacji.

Czytaj całość...
 
o emeryturach mundurowych Drukuj E-mail
W poniedziałek (12 grudnia br.) odbyło się spotkanie dotyczące nowego modelu emerytalnego służb mundurowych. Zaproponowane zmiany nie obejmą funkcjonariuszy już pełniących służbę, a tylko przyjętych po wejściu w życie nowych przepisów. Projekt zmian zachowuje odrębny system zaopatrzeniowy, natomiast wydłuża minimalny staż służby.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, a także przedstawiciele związków zawodowych policjantów, strażaków, strażników granicznych i strażników więziennych.

- Przedstawiliśmy plan rządu dotyczący prac nad nowym systemem emerytur mundurowych dla nowych funkcjonariuszy i żołnierzy. Chcielibyśmy opracować i przedstawić projekt ustawy emerytalnej służb mundurowych do 10 stycznia 2012 r., a następnie skierować go do konsultacji społecznych. Mamy nadzieję, że pod koniec stycznia lub na początku lutego przyszłego roku projekt trafi do parlamentu, tak, by w pierwszej połowie 2012 ustawa trafiła na biurko prezydenta i aby najpóźniej 1 stycznia 2013 r. nowe przepisy zaczęły obowiązywać - powiedział po spotkaniu minister Jacek Cichocki.

Czytaj całość...
 
przejazd kibiców Drukuj E-mail

ImageW niedzielę 11 grudnia policjanci zabezpieczali trasę przejazdu kibiców klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Ponad 100 policjantów i 17 radiowozów zabezpieczało trasę przejazdu kibiców przez teren powiatu wieruszowskiego. Jak co roku kibice zatrzymali się na terenie parkingu w Walichnowach gdzie przed ośmiu laty tragicznie zginął ich kolega. Grupa liczyła około 600 kibiców. Fani tego klubu zapalają w tym miejscu znicze. Przypomnijmy, że kibic zginął w ustawce, w której starły się grupy Śląska Wrocław, ŁKS Łódź i GKS Bełchatów. Tym razem przejazd odbył się bez incydentów.

 
nietrzeźwy spowodował wypadek Drukuj E-mail

Image11 grudnia o godzinie 18:30 na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie zderzył się volkswagen golf z autobusem pospiesznym z Tomaszowa Mazowieckiego. Kierowca volkswagena 34-letni mieszkaniec Wieruszowa zjechał na przeciwny pas jezdni uderzając w bok autokaru. Był nietrzeźwy. Podczas badania posiadał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu. Kierowca dodatkowo naruszył zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości. W zdarzeniu ucierpiała 9-letnia pasażerka volkswagena, oraz pasażerka autobusu. Poszkodowane przewieziono do szpitala w Wieluniu. Kierowca autokaru był trzeźwy. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Nieodpowiedzialnemu kierowcy golfa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 592
liczba odwiedzin
odwiedzających: 510690
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA