Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 24 listopad 2014
 
 
policjanci zatrzymali awanturnika który demolował restaurację i zaatakował jej pracownika Drukuj E-mail

Image 22 listopada o godzinie 3:05 policjanci interweniowali w jednym z lokali na terenie Wieruszowa. Jak ustalono jeden z nietrzeźwych klientów w obecności swojej partnerki demolował wyposażenie obiektu posuwając się do rękoczynów. Zadał pracownikowi restauracji kilka uderzeń nogą oderwaną od stolika i uciekł.

Czytaj całość...
 
odwiedzili komendę policji Drukuj E-mail

18 listopada Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie odwiedziła młodzież z Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Wieruszowie. Uczniowie zwiedzili jednostkę i zapoznali się z jej strukturą organizacyjną. Byli również gośćmi Komendanta insp. Dariusza Dworczaka. Najważniejszym elementem spotkania była rozmowa z oficerem prasowym mł.asp. Radosławem Szkudlarkiem na temat przestępstw z nienawiści. Rozmawiano na temat właściwego pojmowania słowa patriotyzm w odniesieniu do bycia kibicem polskiej drużyny sportowej, oraz skutków zachowań: nacjonalistycznych, ksenofobicznych i faszystowskich. Uczniowie poznali policyjne wyposażenie do zabezpieczania imprez masowych, wyposażenie radiowozu drogówki, oraz obejrzeli pokaz tresury psa służbowego.

Image

 
zatrzymani na gorącym uczynku Drukuj E-mail

ImagePolicjanci zatrzymali na terenie Wieruszowa dwoje mieszkańców powiatu kępińskiego, którzy skradli rower. 17 listopada 30-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta przemieszczający się bez celu po ulicy Warszawskiej zwrócili na siebie uwagę policjantów. Policjanci podczas patrolu zauważyli jak przyglądają się rowerowi pozostawionemu przy aptece. Chwilę później zostali zatrzymani z tym samym rowerem, który wcześniej oglądali. Okazało się, że skradli go mieszkance Wieruszowa, która robiła zakupy. Wartość skradzionego roweru oszacowano na kwotę 550 złotych. Sprawcy byli nietrzeźwi - badanie wykazało, że znajdowali się pod działaniem alkoholu. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Po wytrzeźwieniu prokurator wobec tych osób zastosował dozór policyjny.

 
potrącenie rowerzysty Drukuj E-mail

Image18 listopada o godzinie 16:00 w miejscowości Jaworek kierująca fiatem seicento 46-letnia mieszkanka gminy Czastary potraciła 6-letniego rowerzystę. Chłopiec z obrażeniami głowy przewieziony został do szpitala w Wieluniu. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wyjechał z posesji wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Przypominamy

Prawo o ruchu drogowym art. 43
1. Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania.
2. Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
3. Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

 
"bezpieczna szkoła" Drukuj E-mail

18 listopada w Zespole Szkól w Łubnicach w związku z realizowanym projektem „Bezpieczna Szkoła”, odbył się uroczysty apel poświęcony bezpieczeństwu w szkole. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela Policji. Oficer prasowy Komendy Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek, przekazał dzieciom przykłady bezpiecznych zachowań, oraz omówił najczęstsze przypadki negatywnych zachowań, które zagrażają bezpieczeństwu na terenie szkoły.

Image

 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 456 - 460 z 576
liczba odwiedzin
odwiedzających: 503342
IPA
Obraz
Obraz
IPA
IPA
IPA