Dzielnicowy uratował przed wychłodzeniem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował przed wychłodzeniem

dzięki natychmiastowej interwencji wieruszowskich policjantów udało się uratować od wychłodzenia 63-letniego mężczyznę.

W okresie zimowym jednym z priorytetowych zadań dzielnicowych jest kontrola miejsc w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. 

8 lutego 2017 roku w ramach obchodu rejonu służbowego w związku z zapowiadanym spadkiem temperatury dzielnicowy oraz przewodnik psa z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie skontrolowali miejsce, gdzie może przebywać osoba narażona na wychłodzenie. Policjanci w tym miejscu zastali 63-latka, który znajdował się w drewnianym budynku gospodarczym. Tam funkcjonariusze uznali, że warunki w jakich znajduje się mężczyzna zagrażają jego życiu i zdrowiu, natomiast on sam na początku nie chciał przyjąć pomocy, jednak argumenty przedstawione przez policjantów przekonały go do zmiany zdania. Ze względu na skrajne wychłodzenie i pogarszający się stan zdrowia samotnik został przewieziony do szpitala.Konsekwentna i odpowiedzialna postawa policjantów sprawiły, że mężczyzna został uratowany przed wychłodzeniem. Dzisiejszej nocy w Wieruszowie temperatura powietrza spadła do -12 st. C.

Przy tej okazji zwracamy się także z apelem, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych czy pomieszczeniach opuszczonych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie.