Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z wieruszowskiej komendy policji, podejrzanemu o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli jedną jednostkę broni palnej długiej oraz amunicję na którą nie miał zezwolenia.

9 marca 2017 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie w trakcie podjętej interwencji na terenie jednej z posesji w powiecie wieruszowskim, zatrzymali 63 – letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu przechowywał broń palną oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia.

Do zatrzymania doszło w trakcie podjętej interwencji przez wieruszowski patrol policji wobec mężczyzny, który awanturował się w mieszkaniu. Mężczyzna w swoim domu przechowywał broń palną długą oraz amunicję, na którą nie miał zezwolenia. Broń wraz z amunicją została zabezpieczona przez policjantów.

63 – latek na miejscu interwencji zachowywał się również agresywnie wobec policjantów. W chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za nielegalne posiadanie broni w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Śledztwo w jego sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.