Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo drogowe dzieci – prelekcja w Szkole Podstawowej w Chojnach

Ponad 30 uczniów z klas I-VI Szkoły Podstawowej w Chojnach w powiecie wieruszowskim, wzięło udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Policjanci prowadzący spotkanie przypomnieli uczniom, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe w ruchu drogowym.

13 marca 2017 roku podczas prelekcji zorganizowanej dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Chojnach edukacją bezpiecznych zachowań na drodze zajęli się mł.asp. Tomasz Nolbert – dzielnicowy gminy Lututów oraz st.post. Klaudia Zając z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się w rejonie przejść dla pieszych oraz przechodzeniu przez jezdnię. Ważnym punktem policyjnego wykładu było również przypomnienie uczniom przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania.

Na zakończenie policjanci poinformowali grono pedagogiczne uczestniczące w spotkaniu o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”.