Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo " podczas policyjnej prelekcji w Gimnazjum w Bolesławcu

40 uczniów z klas III Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu wzięło udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Spotkanie zorganizowano pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" i miało na celu przypomnienie uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, o zagrożeniach w „sieci” oraz o demoralizacji i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

9 maja 2017 roku podczas prelekcji zorganizowanej dla uczniów Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu edukacją m.in. bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym zajął się st.asp. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wiele uwag poświęcono zagrożeniom w sieci internetowej oraz bezpieczeństwu na drodze. Ważnym punktem policyjnego wykładu było również przypomnienie uczniom przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia odblasków. Nie zabrakło też informacji o zachowaniach nieletnich noszących znamiona demoralizacji, odpowiedzialności prawnej nieletnich, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy Bliżej Nas” i aplikacji Moja Komenda.

Na zakończenie policjant poinformował również o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej związanej z używaniem środków narkotycznych, dopalaczy oraz zachęcił do rozważenia wstąpienia w szeregi Policji w przyszłości.