Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik profilaktyczny w Mieleszynku z policyjną wizytą w tle

4 września 2017r. w Mieleszynku w gospodarstwie agroturystycznym odbył się piknik profilaktyczny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” w którym wziął udział policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Spotkanie rozpoczęła Pani Ewa Szandała – Kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie, która wraz z Panią Renatą Świeściak – Z-cą Burmistrza Wieruszowa przywitała wszystkich współorganizatorów i przybyłych gości.

W trakcie pikniku asp. sztab. Damian Pawlak omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant przypomniał uczestnikom pikniku o przepisach nakładających na pieszych obowiązek noszenia odblasków oraz ważną ich rolę dającą bezpieczeństwo pieszym. Rodzicom przekazał informacje dotyczące przepisów regulujących przewożenie dzieci w pojazdach. Nie zabrakło też informacji o zachowaniach nieletnich noszących znamiona demoralizacji, odpowiedzialności prawnej nieletnich, oraz bezpiecznego zachowania w domu i miejscach publicznych. Policjant przypomniał również o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą oraz o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda i Dzielnicowy Bliżej Nas. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku cieszył się pokaz sprzętu i wyposażenia radiowozu policyjnego.

Zabawy animacyjne prowadził Pan Bogusław Kurzyński – Dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury, w których chętnie udział brali wszyscy uczestnicy pikniku.

Profilaktykę dotyczącą uzależnień przedstawił Pan Dariusz Soborczyk – Kierownik Miejskiego Ośrodka Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Wieruszowie.

Piknik był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy oraz do przekazania informacji związanej z bezpieczeństwem, głównie w trakcie drogi do szkoły w nowym roku szkolnym.