Groźna kolizja drogowa w Osieku - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa w Osieku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej do którego doszło na drodze relacji Osiek – Węglewice. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 28 stycznia br. przed godziną 22:00 na drodze relacji Osiek – Węglewice w powiecie wieruszowskim. Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, 31 – letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i na wiadukcie wypadła z drogi do rzeki Struga Węglewska. W wyniku kolizji pasażerka pojazdu z ogólnymi potłuczeniami i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu została zabrana do szpitala. Znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierująca peugeotem w chwili tej kolizji była trzeźwa i została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje : Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, co jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, szczególnie w okresie zimowym nie zawsze oznacza, że jest to prędkość bezpieczna.

Źródło zdj. portal: tugazeta.pl