Kolizja drogowa na S 8 w Chobaninie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa na S 8 w Chobaninie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do której doszło na drodze S 8 w Chobaninie w powiecie wieruszowskim. Sprawca kolizji, kierowca osobowej mazdy po zaistniałym zdarzeniu oddalił się w nieznanym kierunku. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej kolizji drogowej doszło 18 października 2019 roku około godziny 21:30 na 118 km. drogi ekspresowej S 8 w kierunku Warszawy. Według wstępnych ustaleń, kierujący osobową mazdą z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w naczepę ciężarowego iveco, a następnie w stalowe liny oddzielające pasy ruchu. Kierowca mazdy, po zaistniałej kolizji, jeszcze przed przybyciem na miejsce wieruszowskich policjantów pieszo oddalił się z miejsca tego zdarzenia. Z wstępnych ustaleń wynika również, że kilkadziesiąt kilometrów wcześniej ten sam „pirat drogowy” spowodował również inną kolizję z ciężarowym manem. W wyniku zaistniałej w Chobaninie kolizji doszło do uszkodzeń pojazdów. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Prowadzone czynności zmierzają m.in. do ustalenia aktualnego miejsca pobytu sprawcy tej kolizji drogowej.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach w tym o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

asp.sztab. Damian Pawlak

  • Uszkodzony pojazd na miejscu zdarzenia drogowego