Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Świecą przykładem,...chcą zostać policjantami ?

Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w szczególności piesi, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. O ważnej roli elementów odblaskowych w ruchu drogowym, oraz o tym jak zostać policjantem, podczas spotkania dowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

4 grudnia 2019 roku policjanci z wieruszowskiej komendy Policji spotkali się z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Podczas spotkania policjant przekazał informacje na temat naboru do służby w Policji, wymogów formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym. Przekazał również, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Ponadto młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji na temat problematyki środków odurzających między innymi tzw. „dopalaczy”, oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym. Nie zabrakło również tematów związanych z odpowiedzialnością prawną za wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

asp.sztab. Damian Pawlak

  • Policjant na wspólnej fotografii z młodzieżą w kamizelkach odblaskowych
  • Policjant podczas prelekcji z młodzieżą
  • Policjant podczas prelekcji z młodzieżą