Groźna kolizja drogowa w Mieleszynku - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Informacje

Groźna kolizja drogowa w Mieleszynku

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej do której doszło na drodze relacji Klatka – Bolesławiec w gminie Wieruszów. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej groźnej kolizji drogowej doszło 17 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:30 w Mieleszynku w gminie Wieruszów. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca osobowym mercedesem, 32 – letnia mieszkanka Wieruszowa, na łuku drogi w kierunku Bolesławca, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. W wyniku tego zdarzenia znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tej kolizji. Kierująca mercedesem była trzeźwa i przed przetransportowaniem do szpitala, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kobietę mandatem karnym.
Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze, jest to jedna z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.

    Asp.sztab. Damian Pawlak

  • Policjant ogląda uszkodzony pojazd.